MP2A-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-mp2a-micro-pac-plus-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 390MA 2.015 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.015Ohm
Current - Saturation (Isat): 450mA
Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 390 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2A-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 390MA 2.015 OHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.015Ohm, Current - Saturation (Isat): 450mA, Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 390 mA.
Weitere Produktangebote MP2A-101-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2A-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM_4112_MP2A_Series-475317.pdf Fixed Inductors 100uH 0.45A 2.01ohms