MP2A-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-mp2a-micro-pac-plus-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.18A 217MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 217mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.16A
Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.18 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2A-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.18A 217MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 217mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.16A, Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 1.18 A.
Weitere Produktangebote MP2A-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2A-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM_4112_MP2A_Series-475317.pdf Fixed Inductors 15uH 1.16A 0.217ohms