MP2A-1R0-R Eaton Electronics
eaton_mp2a_micro_pac_plus_toroid_power_inductors_d-1608745.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 1.0uH 3.63A 0.067ohms
auf Bestellung 796 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2A-1R0-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1UH 2.11A 67 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 67mOhm, Current - Saturation (Isat): 3.63A, Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 2.11 A.
Weitere Produktangebote MP2A-1R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2A-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mp2a-micro-pac-plus-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 2.11A 67 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 67mOhm
Current - Saturation (Isat): 3.63A
Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 2.11 A
Produkt ist nicht verfügbar
MP2A-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mp2a-micro-pac-plus-toroid-power-inductors-d-1608745.pdf Fixed Inductors 1.0uH 3.63A 0.067ohms