MP2A-R47-R Eaton - Electronics Division
eaton-mp2a-micro-pac-plus-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 3.52A 24MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 24mOhm
Current - Saturation (Isat): 5.8A
Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 3.52 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2A-R47-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 3.52A 24MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 24mOhm, Current - Saturation (Isat): 5.8A, Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 3.52 A.
Weitere Produktangebote MP2A-R47-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2A-R47-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM_4112_MP2A_Series-475317.pdf Fixed Inductors 0.47uH 5.8A 0.024ohms
Produkt ist nicht verfügbar
MP2A-R47-R MP2A-R47-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mp2a_micro_pac_plus_toroid_power_inductors_d-1608745.pdf Power Inductors - SMD 0.47uH 5.8A 0.024ohms