MPA7030-1R5-R
MPA7030-1R5-R Eaton - Electronics Division
MPA7030_Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 9.2A 14.9MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 14.9mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 37MHz
Current - Saturation (Isat): 17.5A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 9.2 A