MPI4040R4-2R2-R
MPI4040R4-2R2-R Eaton - Electronics Division
MPI4040.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 3.9A 35 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1816 (4540 Metric)
Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 35mOhm
Current - Saturation (Isat): 5.7A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 3.9 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4040R4-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 3.9A 35 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1816 (4540 Metric), Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 35mOhm, Current - Saturation (Isat): 5.7A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 3.9 A.
Weitere Produktangebote MPI4040R4-2R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4040R4-2R2-R MPI4040R4-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division MPI4040.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 3.9A 35 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 35mOhm
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 3.9 A