MPI5451R1-150-R
MPI5451R1-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi5451-low-profile-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.1A 400 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 400mOhm
Current - Saturation (Isat): 2.2A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI5451R1-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.1A 400 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±15%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 400mOhm, Current - Saturation (Isat): 2.2A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 1.1 A.
Weitere Produktangebote MPI5451R1-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI5451R1-150-R MPI5451R1-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi5451-low-profile-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 1.1A 400 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 400mOhm
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A