Produkte > COILTRONICS / EATON > MPIA2510V2-3R3-R
MPIA2510V2-3R3-R
MPIA2510V2-3R3-R Coiltronics / Eaton
eaton-mpia25-v2-automotive-miniature-power-inducto-1608735.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 3.3uH 2.1A 140mOhms AEC-Q200
auf Bestellung 2970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA2510V2-3R3-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 3.3UH 1.6A 170MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 170mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 35MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.1A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 1.6 A.
Weitere Produktangebote MPIA2510V2-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA2510V2-3R3-R MPIA2510V2-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia25-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 1.6A 170MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 170mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 35MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Supplier Device Package: 1008
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A