MPIA2510V2-R33-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpia25-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND 0.33UH 6.6A 2.5X2.0X1.0 SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 20mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 120MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.6A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 4.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA2510V2-R33-R Eaton - Electronics Division
Description: IND 0.33UH 6.6A 2.5X2.0X1.0 SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 20mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 120MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.6A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Inductance: 330 nH, Current Rating (Amps): 4.8 A.