Produkte > COILTRONICS / EATON > MPIA4012V2-1R0-R
MPIA4012V2-1R0-R
MPIA4012V2-1R0-R Coiltronics / Eaton
eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inducto-1608853.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 1uH 6.5A 46.5mOhms AEC-Q200
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4012V2-1R0-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 1UH 4.3A 46.5 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 46.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 64MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.5A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 4.3 A.
Weitere Produktangebote MPIA4012V2-1R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4012V2-1R0-R MPIA4012V2-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 4.3A 46.5 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 46.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 64MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.5A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 4.3 A