MPIA4015V2-2R2-R
MPIA4015V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 2.9A 78 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 78mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 42MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.5A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4015V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 2.9A 78 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 78mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 42MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.5A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 2.9 A.
Weitere Produktangebote MPIA4015V2-2R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4015V2-2R2-R MPIA4015V2-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inducto-1608853.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 4.5A 78mOhms AEC-Q200