Produkte > COILTRONICS / EATON > MPIA4040R2-2R2-R
MPIA4040R2-2R2-R
MPIA4040R2-2R2-R Coiltronics / Eaton
bus-elx-ds-10230-mpia4040-372483.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 2.2uH 5.7A 2 PAD MPIA4040 Series
auf Bestellung 4448 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4040R2-2R2-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 2.2UH 3.2A 58 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 58mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.7A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 3.2 A.
Weitere Produktangebote MPIA4040R2-2R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4040R2-2R2-R MPIA4040R2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia4040-automotive-miniature%20power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 3.2A 58 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 58mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.7A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 3.2 A