MPS-3003D+
MPS-3003D+ MATRIX TECHNOLOGY INC.
view?usp=sharing
Hersteller: MATRIX TECHNOLOGY INC.
Description: 0-30V/0-3A, 100mV 10mA, Linear
Power (Watts): 90W
Features: Constant Current and Constant Voltage Indicators, Linear, Test Leads
Packaging: Bulk
Display Type: LED
Size / Dimension: 6.299" L x 11.024" W x 5.118" H (160.00mm x 280.00mm x 130.00mm)
Voltage - Output: 0 ~ 30V
Number of Characters: 3
Current - Output: 0 ~ 3A
Type: Bench (AC to DC)
Voltage - Supply: 110 ~ 220VAC