MPX475K305N
MPX475K305N Cornell Dubilier Knowles
MPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 305VAC RADIAL
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 305V
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.673" L x 0.748" W (42.50mm x 19.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPX475K305N Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 305VAC RADIAL, Packaging: Tray, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.673" L x 0.748" W (42.50mm x 19.00mm).
Weitere Produktangebote MPX475K305N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPX475K305N MPX475K305N Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPX.pdf Film Capacitors 4.7uF 305V