MPX685K305N
MPX685K305N Cornell Dubilier Knowles
MPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 305VAC RADIAL
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Height - Seated (Max): 1.752" (44.50mm)
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPX685K305N Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 305VAC RADIAL, Packaging: Tray, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Height - Seated (Max): 1.752" (44.50mm), Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm).
Weitere Produktangebote MPX685K305N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPX685K305N MPX685K305N Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MPX.pdf Film Capacitors 6.8uF 305V