MPXB105K305G
MPXB105K305G Knowles / Illinois Capacitor
MPX.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1uF 305V
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPXB105K305G Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1UF 10% 305VAC RADIAL, Packaging: Tray, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote MPXB105K305G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPXB105K305G MPXB105K305G Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPX.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 305VAC RADIAL
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)