MPXQP15K Cornell Dubilier Knowles
MPX_Type.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPXQP15K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm).