MPXQP22K Cornell Dubilier Knowles
MPX_Type.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 275VAC RAD
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPXQP22K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 275VAC RAD, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm).