MPXQP68K Cornell Dubilier Knowles
MPX_Type.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 275VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPXQP68K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 275VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).