MPXQS22K
MPXQS22K Cornell Dubilier - CDE
3.042-3.050-524077.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors .022uF 250Vac
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPXQS22K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.022UF 10% 275VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 0.022 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote MPXQS22K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPXQS22K MPXQS22K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPX_Type.pdf Description: CAP FILM 0.022UF 10% 275VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 0.022 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)