MRF1K50HR5178 Freescale Semiconductor
MRF1K50H.pdf
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: AIRFAST RF POWER LDMOS TRANSISTO
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-979A
Current Rating (Amps): 20µA
Mounting Type: Chassis Mount
Frequency: 1.8MHz ~ 500MHz
Configuration: Dual
Power - Output: 1500W
Gain: 23.7dB
Technology: LDMOS
Supplier Device Package: NI-1230-4H
Part Status: Active
Voltage - Rated: 135 V
Voltage - Test: 50 V
Current - Test: 100 mA