MRF21125R3 Freescale Semiconductor
FSCLS06599-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: RF MOSFET 28V NI880H
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-957A
Current Rating (Amps): 10µA
Mounting Type: Chassis Mount
Frequency: 2.11GHz ~ 2.17GHz
Configuration: N-Channel
Power - Output: 125W
Gain: 13dB
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package: NI-880H-2L
Part Status: Active
Voltage - Rated: 65 V
Voltage - Test: 28 V
Current - Test: 1.6 A