Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3101R20-19P
MS3101R20-19P ITT Cannon, LLC
MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 3P SILV SLDR CUP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 74A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 3
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 128 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3101R20-19P ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 3P SILV SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 74A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 3, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote MS3101R20-19P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3101R20-19P MS3101R20-19P Hersteller : Amphenol Industrial MS3101R-1648563.pdf Circular MIL Spec Connector ER 3C 3#8 Pin Plug LINE