Produkte > ITT > MS3102E22-5S
MS3102E22-5S
MS3102E22-5S ITT
ms3102e225sspec.pdf
Hersteller: ITT
Conn Circular SKT 6 POS Solder Cup ST Box Mount 6 Terminal 1 Port
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3102E22-5S ITT
Description: CONN RCPT FMALE 6P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC, Current Rating (Amps): 22A, 41A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-5, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote MS3102E22-5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3102E22-5S MS3102E22-5S Hersteller : ITT ms3102e225sspec.pdf Conn Circular SKT 6 POS Solder Cup ST Box Mount 6 Terminal 1 Port
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
MS3102E22-5S Hersteller : ITT Cannon, LLC MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf Description: CONN RCPT FMALE 6P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC
Current Rating (Amps): 22A, 41A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 6
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-5
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C