Produkte > ITT CANNON > MS3106F20-3S
MS3106F20-3S
MS3106F20-3S ITT Cannon
ITT_Cannon_CA_Threaded_Catalog.pdf
Hersteller: ITT Cannon
Circular MIL Spec Connector ER 3C 3#12 PIN PLUG
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3106F20-3S ITT Cannon
Description: CONN PLUG FMALE 3P SILV SLDR CUP, Features: Cable Clamp, Coupling Nut, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC, Current Rating (Amps): 41A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 3, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-3, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
MS3106F20-3S Hersteller : ITT Cannon, LLC MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf Description: CONN PLUG FMALE 3P SILV SLDR CUP
Features: Cable Clamp, Coupling Nut
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC
Current Rating (Amps): 41A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 3
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-3
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C