Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > MS3108E-24-20P
MS3108E-24-20P
MS3108E-24-20P Amphenol Industrial
MS3108E-1648446.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3108E-24-20P Amphenol Industrial
Description: ER 11C 9#16 2#12 PIN PLUG RTAN, Features: Cable Clamp, Coupling Nut, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC, Current Rating (Amps): 22A, 41A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Number of Positions: 11, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 24-20, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3108E24-20P Hersteller : ITT Cannon, LLC MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf Description: ER 11C 9#16 2#12 PIN PLUG RTAN
Features: Cable Clamp, Coupling Nut
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC
Current Rating (Amps): 22A, 41A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Number of Positions: 11
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 24-20
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C