Produkte > EATON ELECTRIC > MSC-D-25-M25(230V50HZ)
MSC-D-25-M25(230V50HZ)
MSC-D-25-M25(230V50HZ) EATON ELECTRIC
msc-d.pdf
Hersteller: EATON ELECTRIC
Category: Starters
Description: Motor starter; 5.5kW; Overcurrent release: 20÷25A; 230VAC
Type of automation module: motor starter
Max motor power: 5.5kW
Range of overcurrent release settings: 20...25A
Mounting: for DIN rail mounting
Electrical connection: screw terminals
Control voltage: 230V AC
Short circuit release: 350A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC-D-25-M25(230V50HZ) EATON ELECTRIC
Category: Starters, Description: Motor starter; 5.5kW; Overcurrent release: 20÷25A; 230VAC, Type of automation module: motor starter, Max motor power: 5.5kW, Range of overcurrent release settings: 20...25A, Mounting: for DIN rail mounting, Electrical connection: screw terminals, Control voltage: 230V AC, Short circuit release: 350A.