Produkte > EATON ELECTRIC > MSC-DEA-12-M12(24VDC)
MSC-DEA-12-M12(24VDC) EATON ELECTRIC
Hersteller: EATON ELECTRIC
Category: Starters
Description: Motor starter; 5.5kW; 3÷12A; for DIN rail mounting; 24VDC
Type of automation module: motor starter
Max motor power: 5.5kW
Range of overcurrent release settings: 3...12A
Mounting: for DIN rail mounting
Electrical connection: screw terminals
Control voltage: 24V DC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC-DEA-12-M12(24VDC) EATON ELECTRIC
Category: Starters, Description: Motor starter; 5.5kW; 3÷12A; for DIN rail mounting; 24VDC, Type of automation module: motor starter, Max motor power: 5.5kW, Range of overcurrent release settings: 3...12A, Mounting: for DIN rail mounting, Electrical connection: screw terminals, Control voltage: 24V DC.