Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC080SMA330B4N
MSC080SMA330B4N
MSC080SMA330B4N Microchip Technology
00004397A_MSC080SMA330B4_SiC_MOSFET_Datasheet.PDF
Hersteller: Microchip Technology
SiC MOSFETs MOSFET SIC 3300V 80 mOhm TO-247-4L-Notch
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC080SMA330B4N Microchip Technology
Description: MOSFET SIC 3300V 80 MOHM TO-247-, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-4, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 41A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 105mOhm @ 30A, 20V, Power Dissipation (Max): 381W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.97V @ 3mA, Supplier Device Package: TO-247-4, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +23V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 3300 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 55 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3462 pF @ 2400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC080SMA330B4N MSC080SMA330B4N Hersteller : Microchip Technology 00004397A_MSC080SMA330B4_SiC_MOSFET_Datasheet.PDF Description: MOSFET SIC 3300V 80 MOHM TO-247-
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-4
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 41A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 105mOhm @ 30A, 20V
Power Dissipation (Max): 381W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.97V @ 3mA
Supplier Device Package: TO-247-4
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +23V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 3300 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 55 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3462 pF @ 2400 V
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Transistor: N-MOSFET; SiC; unipolar; 3.3kV; 27A; Idm: 107A; 439W
Power dissipation: 439W
Mounting: THT
Kind of package: tube
Case: TO247-4-notch
Gate charge: 161nC
On-state resistance: 106mΩ
Drain current: 27A
Pulsed drain current: 107A
Drain-source voltage: 3.3kV