Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC090SMA070SA
MSC090SMA070SA Microchip Technology
Hersteller: Microchip Technology
Trans MOSFET N-CH SiC 700V 34A 8-Pin(7+Tab) D2PAK
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC090SMA070SA Microchip Technology
Description: MOSFET SIC 700 V 90 MOHM TO-263-, Packaging: Tube, Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 115mOhm @ 15A, 20V, Power Dissipation (Max): 91W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 750µA, Supplier Device Package: TO-268, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +23V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 38 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 785 pF @ 700 V.
Weitere Produktangebote MSC090SMA070SA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC090SMA070SA MSC090SMA070SA Hersteller : Microchip Technology Description: MOSFET SIC 700 V 90 MOHM TO-263-
Packaging: Tube
Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 115mOhm @ 15A, 20V
Power Dissipation (Max): 91W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 750µA
Supplier Device Package: TO-268
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +23V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 38 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 785 pF @ 700 V
Produkt ist nicht verfügbar
MSC090SMA070SA Hersteller : Microchip Technology MSC090SMA070B_SiC_MOSFET_Datasheet-3500219.pdf SiC MOSFETs MOSFET SIC 700 V 90 mOhm TO-263-7