Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC090SMA070SDT/R
MSC090SMA070SDT/R
MSC090SMA070SDT/R Microchip Technology
MSC090SMA070SD-SiC-MOSFET-Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: MOSFET SIC 700 V 90 MOHM TO-263-
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 112mOhm @ 15A, 20V
Power Dissipation (Max): 156W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 750µA
Supplier Device Package: TO-263-7
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V, 20V
Vgs (Max): +23V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 806 pF @ 700 V
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC090SMA070SDT/R Microchip Technology
Description: MOSFET SIC 700 V 90 MOHM TO-263-, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 34A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 112mOhm @ 15A, 20V, Power Dissipation (Max): 156W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 750µA, Supplier Device Package: TO-263-7, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V, 20V, Vgs (Max): +23V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 806 pF @ 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC090SMA070SDT/R MSC090SMA070SDT/R Hersteller : Microchip Technology MSC090SMA070SD-SiC-MOSFET-Datasheet.pdf Description: MOSFET SIC 700 V 90 MOHM TO-263-
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 750µA
Vgs (Max): +23V, -10V
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
MSC090SMA070SDT/R MSC090SMA070SDT/R Hersteller : Microchip Technology MSC090SMA070B_SiC_MOSFET_Datasheet-3500219.pdf SiC MOSFETs MOSFET SIC 700 V 90 mOhm TO-263-7 XL