MSMA2010R0020FDM
MSMA2010R0020FDM Eaton - Electronics Division
eaton-msma-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-strip-data-sheet-elx1179.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.002 OHM 1% 1.5W 2010
Power (Watts): 1.5W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 2 MOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSMA2010R0020FDM Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.002 OHM 1% 1.5W 2010, Power (Watts): 1.5W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2010 (5025 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -55°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm), Part Status: Active, Resistance: 2 MOhms.
Weitere Produktangebote MSMA2010R0020FDM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSMA2010R0020FDM MSMA2010R0020FDM Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-msma-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-strip-data-sheet-elx1179.pdf Current Sense Resistors - SMD MSMA, 2010 SIZE, 3/2 Watt, 2 mohm, 50 TCR MnCu Metal AEC-Q