MST0603R0010FSM
MST0603R0010FSM Eaton - Electronics Division
eaton-mst-smd-current-sense-resistor-metal-strip-data-sheet-elx1184.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.001 OHM 1% 1/2W 0603
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense, Moisture Resistant
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm)
Resistance: 1 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MST0603R0010FSM Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.001 OHM 1% 1/2W 0603, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm), Resistance: 1 mOhms.
Weitere Produktangebote MST0603R0010FSM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MST0603R0010FSM MST0603R0010FSM Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-mst-smd-current-sense-resistor-metal-strip-data-sheet-elx1184.pdf Current Sense Resistors - SMD MST, 0603 SIZE, 1/2 Watt, 1 mohm, 50 TCR MnCu Metal