MST0805R0020FIM
MST0805R0020FIM Eaton - Electronics Division
eaton-mst-smd-current-sense-resistor-metal-strip-data-sheet-elx1184.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.002 OHM 1% 3/4W 0805
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm)
Resistance: 2 MOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details MST0805R0020FIM Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.002 OHM 1% 3/4W 0805, Power (Watts): 0.75W, 3/4W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm), Resistance: 2 MOhms.
Weitere Produktangebote MST0805R0020FIM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MST0805R0020FIM MST0805R0020FIM Hersteller : Eaton Electronics eaton-mst-smd-current-sense-resistor-metal-strip-data-sheet-elx1184.pdf Current Sense Resistors - SMD MST, 0805 SIZE, 3/4 Watt, 2 mohm, 50 TCR MnCu Metal