Produkte > VOLGEN + FURUNO > MT12A-2412SI
MT12A-2412SI Volgen + Furuno
MT12A.pdf
Hersteller: Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 12V 12W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MT12A-2412SI Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 12V 12W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.