Produkte > MICRON TECHNOLOGY INC. > MT40A1G16KH-062E AIT:E
MT40A1G16KH-062E AIT:E
MT40A1G16KH-062E AIT:E Micron Technology Inc.
16gb_auto_ddr4_z32d.pdf
Hersteller: Micron Technology Inc.
Description: IC DRAM 16GBIT POD 96FBGA
Packaging: Box
Package / Case: 96-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 16Gbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (TC)
Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V
Technology: SDRAM - DDR4
Clock Frequency: 1.6 GHz
Memory Format: DRAM
Supplier Device Package: 96-FBGA (9x13)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Write Cycle Time - Word, Page: 15ns
Memory Interface: POD
Access Time: 19 ns
Memory Organization: 1G x 16
DigiKey Programmable: Not Verified
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MT40A1G16KH-062E AIT:E Micron Technology Inc.
Description: IC DRAM 16GBIT POD 96FBGA, Packaging: Box, Package / Case: 96-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 16Gbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (TC), Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V, Technology: SDRAM - DDR4, Clock Frequency: 1.6 GHz, Memory Format: DRAM, Supplier Device Package: 96-FBGA (9x13), Grade: Automotive, Part Status: Active, Write Cycle Time - Word, Page: 15ns, Memory Interface: POD, Access Time: 19 ns, Memory Organization: 1G x 16, DigiKey Programmable: Not Verified, Qualification: AEC-Q100.