Produkte > MICRON TECHNOLOGY INC. > MT40A256M16LY-062E AUT:F
MT40A256M16LY-062E AUT:F
MT40A256M16LY-062E AUT:F Micron Technology Inc.
Hersteller: Micron Technology Inc.
Description: IC DRAM 4GBIT PARALLEL 96FBGA
Packaging: Bulk
Package / Case: 96-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 4Gbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TC)
Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V
Technology: SDRAM - DDR4
Clock Frequency: 1.6 GHz
Memory Format: DRAM
Supplier Device Package: 96-FBGA (7.5x13.5)
Part Status: Last Time Buy
Write Cycle Time - Word, Page: 15ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 19 ns
Memory Organization: 256M x 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 313 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MT40A256M16LY-062E AUT:F Micron Technology Inc.
Description: IC DRAM 4GBIT PARALLEL 96FBGA, Packaging: Bulk, Package / Case: 96-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 4Gbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TC), Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V, Technology: SDRAM - DDR4, Clock Frequency: 1.6 GHz, Memory Format: DRAM, Supplier Device Package: 96-FBGA (7.5x13.5), Part Status: Last Time Buy, Write Cycle Time - Word, Page: 15ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 19 ns, Memory Organization: 256M x 16, DigiKey Programmable: Not Verified.