MV055F1CAX40E Eaton - Bussmann Electrical Division
Size / Dimension: 1.969" Dia x 15.748" L (50.00mm x 400.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 40A
Produktbewertung abgeben
Technische Details MV055F1CAX40E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MEDIUM VOLTAGE E-RATED, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicating, Size / Dimension: 1.969" Dia x 15.748" L (50.00mm x 400.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: ANSI, Class: E, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - AC: 5.5 kVAC.
Weitere Produktangebote MV055F1CAX40E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MV055F1CAX40E Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Edison_5_5kV_ERated_Medium_Voltage_Fuses-597640.pdf Specialty Fuses 5500V 40A For Transfrmr and Feedr