Produkte > ABB POWER ELECTRONICS INC. > MVT040A0X3-SRPHDZ
MVT040A0X3-SRPHDZ
MVT040A0X3-SRPHDZ ABB Power Electronics Inc.
Hersteller: ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 0.45-2V 80W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.30" L x 0.53" W x 0.43" H (33.0mm x 13.5mm x 10.9mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14.4V
Efficiency: 91.5%
Current - Output (Max): 40A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 0.45 ~ 2V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MVT040A0X3-SRPHDZ ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 0.45-2V 80W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Package / Case: Module, Size / Dimension: 1.30" L x 0.53" W x 0.43" H (33.0mm x 13.5mm x 10.9mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14.4V, Efficiency: 91.5%, Current - Output (Max): 40A, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 0.45 ~ 2V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote MVT040A0X3-SRPHDZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MVT040A0X3-SRPHDZ MVT040A0X3-SRPHDZ Hersteller : GE Critical Power MVT040A0X-1383778.pdf Non-Isolated DC/DC Converters 4.5-14.4V 0.6-2Vout 40A neg logic, SMT