Produkte > UNITED CHEMI-CON > MVY6.3VC22RMD55TP
MVY6.3VC22RMD55TP United Chemi-Con
MVY_Series_Rev_Jan_2003.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 3 Ohms
Ripple Current @ High Frequency: 60 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MVY6.3VC22RMD55TP United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 3 Ohms, Ripple Current @ High Frequency: 60 mA @ 100 kHz.