MXH156K305N40
MXH156K305N40 Cornell Dubilier - CDE
MXH_Type_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Safety Capacitors 15uF 305VAC 10% X2 AEC-Q200
auf Bestellung 138 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXH156K305N40 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 15UF 10% 305VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXH156K305N40 MXH156K305N40 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MXH_Type_DS.pdf Description: CAP FILM 15UF 10% 305VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200, X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)