MXH474K305E20
MXH474K305E20 Cornell Dubilier - CDE
MXH-3317262.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Safety Capacitors 0.47uF 305VAC 10% X2 AEC-Q200
auf Bestellung 2294 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXH474K305E20 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 305VAC RAD, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXH474K305E20 MXH474K305E20 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MXH_Type_DS.pdf Safety Capacitors 0.47uF 305VAC 10% X2 AEC-Q200
auf Bestellung 2236 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MXH474K305E20 MXH474K305E20 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MXH_Type_DS.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 305VAC RAD
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200, X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm)
Mindestbestellmenge: 9
MXH474K305E20 MXH474K305E20 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MXH_Type_DS.pdf Safety Capacitors 0.47uF 305VAC 10% X2 AEC-Q200