MXH685K305N30
MXH685K305N30 Cornell Dubilier Knowles
MXH_Type_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 305VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
auf Bestellung 280 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXH685K305N30 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 305VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXH685K305N30 MXH685K305N30 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MXH_Type_DS.pdf Safety Capacitors 6.8uF 305VAC 10% X2 AEC-Q200
auf Bestellung 248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MXH685K305N30 MXH685K305N30 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MXH_Type_DS.pdf Safety Capacitors 6.8uF 305VAC 10% X2 AEC-Q200
auf Bestellung 238 Stücke:
MXH685K305N30 MXH685K305N30 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MXH_Type_DS.pdf Safety Capacitors 6.8uF 305VAC 10% X2 AEC-Q200