MXT126K305N40
MXT126K305N40 Cornell Dubilier Knowles
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 12 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXT126K305N40 Cornell Dubilier Knowles
Description: FILM/IC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 12 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).