MXT274K305E14
MXT274K305E14 Cornell Dubilier Knowles
Description: FILM/IC
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.27 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXT274K305E14 Cornell Dubilier Knowles
Description: FILM/IC, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.27 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm).