MXT474K305G11
MXT474K305G11 Knowles / Illinois Capacitor
MXT.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Safety Capacitors 305VAC 0.47uF 10% 26x16.5x7mm L/S=22.5mm X2 +85degC / 85% RH
auf Bestellung 2867 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXT474K305G11 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXT474K305G11 MXT474K305G11 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MXT.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)