MXT475K305H30
MXT475K305H30 Cornell Dubilier Knowles
MXT.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
auf Bestellung 1603 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXT475K305H30 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXT475K305H30 MXT475K305H30 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MXT.pdf Safety Capacitors 305VAC 4.7uF 10% 32x37x22mm L/S=27.5mm X2 +85degC / 85% RH