Produkte > LUMEL > N24 H110000M1
N24 H110000M1
N24 H110000M1 LUMEL
N24_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; digital,mounting; -100÷100V; LED; 4 digit; Char: 20mm
Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel
IP rating: IP65
Kind of display used: LED
Measuring instrument features: with an extra quality inspection certificate
Input: voltage ±100V DC
DC voltage measuring range: -100...100V
Digit height: 20mm
Dimensions (W x H x D): 96x48x64mm
DC voltage measuring accuracy: ±(0.2% + 1 digit)
Supply voltage: 230V AC