Produkte > LUMEL > NA5PLUS MRU50400E0
NA5PLUS MRU50400E0
NA5PLUS MRU50400E0 LUMEL
Kind of meter: digital; mounting
Digit height: 7mm
Dimensions (W x H x D): 48x144x100mm
Supply voltage: 20...40V AC; 20...60V DC
Input: 0...5000Ω; current ±5A; current ±40mA; E-type thermocouple (-100...850°C); J-type thermocouple (-100...1100°C); K-type thermocouple (-100...1370°C); N-type thermocouple (-100...1300°C); Pt 100 (-200...850°C); Pt 500 (-200...850°C); Pt 1000 (-200...850°C); R-type thermocouple (0...1760°C); S-type thermocouple (0...1760°C); T-type thermocouple (-50...400°C); voltage 0...600V; voltage ±75mV; voltage ±300mV
IP rating: IP50
Interface: RS485
Output signal: 0...10V; 0/4...20mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details NA5PLUS MRU50400E0 LUMEL
Category: Digital Panel Meters - Others, Description: Meter: programmable; digital,mounting; on panel; LED; 4 digit, Mounting: on panel, Version: vertical, Measurement: DC current; DC voltage; resistance; temperature, Bargraph: yes, Display colour: red; seven-colour bargraph, Type of meter: programmable, Kind of meter: digital; mounting, Digit height: 7mm, Dimensions (W x H x D): 48x144x100mm, Manufacturer series: NA5PLUS, Display parameters: 4 digit, Number of channels: 1, Kind of display used: LED, Supply voltage: 20...40V AC; 20...60V DC, Input: 0...5000Ω; current ±5A; current ±40mA; E-type thermocouple (-100...850°C); J-type thermocouple (-100...1100°C); K-type thermocouple (-100...1370°C); N-type thermocouple (-100...1300°C); Pt 100 (-200...850°C); Pt 500 (-200...850°C); Pt 1000 (-200...850°C); R-type thermocouple (0...1760°C); S-type thermocouple (0...1760°C); T-type thermocouple (-50...400°C); voltage 0...600V; voltage ±75mV; voltage ±300mV, IP rating: IP50, Interface: RS485, Output signal: 0...10V; 0/4...20mA.