Produkte > LUMEL > NC12-200M1
NC12-200M1
NC12-200M1 LUMEL
NC12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Meters and AC/DC Clamp Probes
Description: Meter: multifunction; digital,pincers type; Øcable: 50mm; LED
Manufacturer series: NC12
Power supply: battery 6F22 9V x1
Type of meter: multifunction
Conform to the norm: CAT III 1000V; CAT IV 600V; EN 61010
Kind of meter: digital; pincers type
Test: diodes
Kind of display used: LED
Interface language: PL
Bargraph: yes
Temperature measuring range: -200...800°C
Capacitance measuring range: 30nF; 300nF; 3µF; 30µF
DC current measuring range: 200mA...300A; 1kA
DC voltage measuring accuracy: ±(0.25% + 1 digit)
DC current measuring accuracy: ±(1.5% + 5 digit)
Frequency measuring accuracy: ±(0.5%+1 digit)
Resistance measuring accuracy: ±(0.4%+1 digit)
AC voltage measuring accuracy: ±(0.75% + 2 digit)
AC current measuring accuracy: ±(1.5% + 5 digit)
AC current measuring range: 200mA...300A; 1kA
Capacitance measuring accuracy: ±(1%+ 3 digit)
DC voltage measuring range: 30mV; 300mV; 3V; 30V; 300V; 1kV
Max. diameter of measured cable: 50mm
AC voltage measuring range: 3V; 30V; 300V; 1kV
Resistance measuring range: 30Ω; 300Ω; 3kΩ; 30kΩ; 300kΩ; 3MΩ; 30MΩ
Frequency measuring range: 300...100kHz
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC12-200M1 LUMEL
Category: Meters and AC/DC Clamp Probes, Description: Meter: multifunction; digital,pincers type; Øcable: 50mm; LED, Manufacturer series: NC12, Power supply: battery 6F22 9V x1, Type of meter: multifunction, Conform to the norm: CAT III 1000V; CAT IV 600V; EN 61010, Kind of meter: digital; pincers type, Test: diodes, Kind of display used: LED, Interface language: PL, Bargraph: yes, Temperature measuring range: -200...800°C, Capacitance measuring range: 30nF; 300nF; 3µF; 30µF, DC current measuring range: 200mA...300A; 1kA, DC voltage measuring accuracy: ±(0.25% + 1 digit), DC current measuring accuracy: ±(1.5% + 5 digit), Frequency measuring accuracy: ±(0.5%+1 digit), Resistance measuring accuracy: ±(0.4%+1 digit), AC voltage measuring accuracy: ±(0.75% + 2 digit), AC current measuring accuracy: ±(1.5% + 5 digit), AC current measuring range: 200mA...300A; 1kA, Capacitance measuring accuracy: ±(1%+ 3 digit), DC voltage measuring range: 30mV; 300mV; 3V; 30V; 300V; 1kV, Max. diameter of measured cable: 50mm, AC voltage measuring range: 3V; 30V; 300V; 1kV, Resistance measuring range: 30Ω; 300Ω; 3kΩ; 30kΩ; 300kΩ; 3MΩ; 30MΩ, Frequency measuring range: 300...100kHz, Measuring instrument features: automatic or manual selection of measuring ranges; automatic power-off; for use with type Pt 100, Pt 1000 thermocouple; HOLD function; MIN/MAX function; rotating clamp jaws; with an extra quality inspection certificate, Measurement: AC current; AC voltage; capacitance; continuity; DC current; DC voltage; duty cycle; frequency; resistance; temperature.